„Be tikslų ir plano jiems pasiekti esate lyg laivai, pakėlę bures plaukti į niekur“ F. Dodsonas
Noriu užsisakyti asmeninę treniruotę


Man svarbi Jūsų nuomonė!

Jūs esate ?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Testas

Fizinės būklės įvertinimo testas


Dažnai susiduriu su klausimu. Ar man reikalingas testas, gal sudarykite treniruočių programą be testo? Taip, testas – reikalingas. Pirma, testo metu nustatomas žmogaus fizinis pasirengimas. Tai tarsi taškas kuriame dabar esate. Antra, remiantis testo rezultatais galima sudaryti individualią treniruočių programą. Trečia, po dviejų-trijų mėnesių galima atlikti pakartotiną testą ir patikrinti treniravimosi rezultatus. Tokiu būdu remiantis testo duomenimis bus galima sudarinėti sekančią treniruočių programą ir skirti daugiau dėmesio toms fizinėms savybėms, kurios atsilieka.

 

Prieš pradedant sportuoti, pasitikrinkite savo sveikatos būklę. Gydytojui leidus, galite pradėti sportuoti. Taip pat rekomenduotina atlikti fizinio pasirengimo testą. Šį testą gali atlikti asmeninis treneris. Testavimo metu:

• Užpildoma sveikatos anketa;

• Matuojamas pulsas ir kraujospūdis;

• Įvertinimas aerobinis darbingumas. Nustatoma netiesioginiu būdu maksimalus deguonies suvartojimas (MDS),

• Nustatoma kūno kompozicija (kūno proporcijos, kūno masės indeksas, procentinė riebalų masės dalis, kūno apimčių matavimas);

Lankstumo testas (kūno, pečių juostos);

• Pagrindinių raumenų grupių (krūtinės, nugaros, šlaunų ir pilvo raumenų grupių) maksimalios jėgos ir ištvermės įvertinimas,

• Testo rezultatų aptarimas. Jo metu taip pat aptariamas savaitės treniruočių mikrociklas, pateikiamos rekomendacijos dėl mitybos sureguliavimo, maisto papildų vartojimo ir parinkimo.

 

„Be tikslų ir plano jiems pasiekti esate lyg laivai, pakėlę bures plaukti į niekur.“

F. Dodsonas