„Pagrindinis gyvenimo tikslas – įveikti senėjimą." Dickas Werthimeris
Noriu užsisakyti asmeninę treniruotę


Man svarbi Jūsų nuomonė!

Ar vartojate maisto papildus?

Rezultatai

Loading ... Loading ...

Treniruotė namuose

Kasmet atsidaro naujų sporto ar sveikatingumo klubų (SSK) ir tokių klubų populiarumas vis auga. Yra žmonių, kurie mieliau norėtų treniruotis savo namuose. Priežasčių gali būti daug. Vieni neturi laisvo laiko arba pajamų įsigyti abonementui į SSK, kiti – drovisi pasirodyti SSK, nes galvoja, kad juos lanko tik treniruoti žmonės, išpuoselėję savo kūno linijas, treti – nori papildomai sportuoti dar ir namuose. Nesvarbu dėl kokios priežasties norite pradėti treniruotis namuose. Svarbu, kad treniruotės namuose duotų Jums norimą rezultatą.
Daugelis žmonių užduoda tokius klausimus. Ar įmanoma man sulieknėti? Ar galėčiau sustiprinti kūno raumenis? Kaip padidinti savo svorį raumenų sąskaitą? Kaip tai padaryti savo jėgomis, žiniomis ir valia. Sutikite, kad ne taip paprasta priversti save reguliariai mankštintis namuose, nepraleidinėti treniruočių, netinginiauti treniruotės metu ir svarbiausia, taisyklingai atlikti pratimus.

 

Jei Jūs nutarėte treniruotis namuose, turite atkreipti dėmesį į šiuos momentus:

1. Pradėkite treniruotes namuose pasikonsultavę su specialistu.
Labai svarbu yra pats pirmasis etapas, kai žmogus nusprendė pakeisti savo kūno linijas ir pradėti sportuoti. Nuo jo ir priklauso treniruočių sėkmė. Jei yra galimybė, pradėkite treniruotes pasikonsultavę su specialistu – sporto gydytoju ir/ar treneriu. Šie specialistai sudarys Jums metinį treniruočių ciklą ir asmeninį treniruočių planą, kurio dėka Jūs greičiau pastebėsite savo kūno pasikeitimus. Treneris parodys kaip taisyklingai atlikti pratimus ir kontroliuos kaip Jūs sportuojate. Taisyklingas pratimų atlikimas svarbus, nes Jums leis ne tik greičiau pasiekti užsibrėžtą tikslą, bet ir treniruočių metu nepatirsite traumų.

2. Labai svarbi teigiama motyvacija ir pozityvi atmosfera.
Jei nusprendėte treniruotis namuose, pasistenkite sukurti optimalias sąlygas treniruotei: sportuokite tada, kai namuose nebūna svečių ar draugų, paruoškite sportinę vietą ir turėkite reikiamą sportinį inventorių, įjunkite mėgstamą savo muziką, telefone nustatykite „begarsę zoną“.
Tris kartus per savaitę skirkite po valandą (pusvalandį) sau ir pasistenkite treniruotėje susikoncentruoti į dirbančius raumenis („kalbėtis su savo raumenimis“). Treniruotėje visada svarbu nusiteikti teigiamai: „Aš galiu“, „Aš tai padarysiu“, „Aš tai pasieksiu“...
Vasaros metu rekomenduotina sportuoti gryname ore (pvz. kieme, stadione, parke, miške ir pan.).

3. Išsikelkite teisingus tikslus ir ugdykite discipliną. Norint pasiekti užsibrėžtą tikslą reikalinga disciplina. Dažniausiai, kai žmogus nusprendžia savarankiškai sportuoti namuose, tesportuoja tik keletą kartų. O sportinis inventorius taip ir lieka stovėti kampe ir dulkėja... Taip nutinka tik dėl neteisingai pasirinktų treniruočių tikslų ir stokos stimulo. Žmogus savarankiškai sportuodamas namuose ir nematantis treniruočių rezultatų po kelių savaičių, nusivilia ir nustoja sportuoti. Kiti žmonės – tęsia treniruotes, domisi kūno rengyba (skaito specializuotus vadovėlius, žurnalus, ieško informacijos internete) ir treniruojasi pagal nurodytas rekomendacijas. Labai dažnai žmonės treniruojasi nežinodami teisingos pratimų atlikimo technikos, pagal profesionalių kultūrizmo ar fitneso sportininkų programas ir pan. Suprantama, kad tokios treniruotės neduos jokios naudos, o tik priešingai, pakenks, nes įvyks traumos. Sportuojant ir nematant kūno pokyčių tokios treniruotės jau neteiks žmogui džiaugsmo, todėl jis sau leis pasakyti: „šiandien nesportuoju, ryt atliksiu treniruotę“. Ir taip tęsiasi, kol pasako sau: „man nepavyksta...“

 

Daugelis žmonių pasiekia norimo tikslo sportuodami namuose. Treniruotės namuose privalumai:

Optimalus fizinis krūvis. Rekomenduotina sportuoti pagal trenerio Jums sudarytą asmeninę treniruočių programą. Net jei ir turite treniruočių stažą (pvz. 5 metai), nesusidarinėkite sau treniruočių programų. Eksperimentuoti su savo kūnu nerekomenduotina. Nedarykite sau išlygų ir nepraleidinėsite treniruočių po darbo dėl nuovargio.

Sutaupote savo laiką. Daugiau laiko praleisite savo namuose, pabūsite su šeima ar su antrąja puse, nes jums nereikės vykti į SSK ir grįžti atgal, stovėti „kamščiuose“.

Sutaupote savo pinigus. Jums nereikės kas mėnesį pirkti abonemento, mokėti papildomų pinigų kurui ar visuomeniniui transportui vykstant į SSK ir grįžtant namo.

 

Norint pradėti sportuoti namuose Jums reikia turėti:

• 2-4 m2 laisvo ploto erdvę. Tai ir bus jūsų „treniruoklių salė“.

Laikrodį. Svarbu, kad būtų su sekundėmis. Treniruotės metu turėsite pasiskaičiuoti savo pulsą. Kad nereikėtų kas kart vis „apčiuopti“ pulso ir skaičiuoti tvyksnius, galite naudoti specialų laikrodį ir juostelę po krūtine, kurių dėka pulsą matysite nuolatos.

• Kardiotreniruoklį (pvz. dviratį, bėgimo takelį, irklavimo treniruoklį, laipynę). Jei tokio treniruoklio neturite galite aerobinį krūvį atlikti parke, stadione (pvz. ėjimas, bėgimas, važiavimas dviračiu, slidinėjimas).

• Mankštos kamuolį. Jo paskirtis: raumenų tonuso išlyginimas, sėdėjimo įgūdžių gerinimas, raumenų grupių (ypač pilvo preso ir nugaros raumenų) stiprinimas, pusiausvyros ir koordinacijos lavinimas. Prieš įsigyjant mankštos kamuolį, atkreipkite dėmesį į jo dydį. Mankštos kamuolio dydis priklauso nuo žmogaus ūgio. Kuo žmogus aukštesnis, tuo kamuolys didesnis. Žiūrėkite į lentelę:

Ūgis, cm Kamuolio dydis, diametras, cm
Iki 160 55
160-175 65
175-185 75
185-195 85
Virš 195 95

• Gumas. Treniruojantis su jomis, stiprinsite ne tik „paviršinius“ raumenis kuriuos matote, bet ir raumenis esančius po jais – „giluminius“.

• Kilimėlį. Kad būtu patogu, pratimus galite atlikti ant specialaus kilimėlio.

 

Tokios sporto įrangos Jums ir pakanka. Tikriausiai mintyse iškilo klausimas, o kur štangos, svarmenys, treniruokliai? Atsakau – jei jūsų tikslas yra sveikatingumas, nesiekiate dalyvauti kultūrizmo, fitneso ar kitose varžybose, tai didelių svorių kilnojimas treniruotėje nėra būtinybė.

O tiems, kas nori treniruotis su svoriais, galite naudoti svarmenis:

• moterims pakanka kelių porų svarmenų (pvz. 1 kg ir 3 kg);

• vyrams – „surenkamieji“ svarmenys, kurių svoris reguliuojasi nuo 5 kg iki 25 kg.

 

Pateikiu keletą universalių programų, kurių pagalba galėsite siekti savo užsibrėžtų tikslų:

svorio metimas;

raumenų auginimas;

kūno stiprinimas.

 

Jei Jūs gyvenate Vilniaus mieste ar rajone, galite užsakyti asmeninių treniruočių paketą (testas, treniruočių programa, subalansuotos mitybos programa, maisto papildų vartojimo programa, 12-a asmeninių treniruočių) į namus. Neturintiems rekomenduojamo sportinio inventoriaus, asmeninis treneris atsiveža su savimi.

Daugiau informacijos sužinosite paskambinę mob. tel. numeriu +370 610 23 144 arba parašę: info@rbimba.lt