blog logo

Tarptautinis teisėjų seminaras

2018-08-12, Kaune Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacija suorganizavo tarptautinį IFBB teisėjų seminarą. Seminare dalyvavo teisėjai iš Rusijos, Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos. Seminaro lektorius – lenkas IFBB teisėjų kolegijos pirmininkas Pawel Filleborn. Lektorius Lietuvoje trečią kartą mokė kultūrizmo teisėjus. Pirmasis seminaras vyko Klaipėdoje 2008 m., antrasis seminaras 2013 m. buvo suorganizuotas Vilniuje: www.rbimba.lt

P. Fileborn – išskirtinė asmenybė: pasaulio kultūrizmo čempionas, Lenkijos kultūrizmo, fitneso ir jėgos trikovės federacijos prezidentas, EBFF viceprezidentas, IFBB teisėjų kolegijos vadas. Lektoriaus – didžiūlė patirtis organizuojant kultūrizmo varžybas, mokant teisėjus, puikus lektorius ir kultūrizmo žinovas.

Sertifikatas RBimba

Seminaro pažymėjimas

RBimba Fileborn Kairaitis

Kartu su IFBB teisėjų kolegijos pirmininku Pawel Filleborn (centre) ir Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos prezidentu Ramučiu Kairaičiu

„Teisėjavimas, tai – daugiau nei hobis. Teisėjui turi patikti kultūrizmas, o tai reiškia, kad jis turi gerbti atletus.“

Pawel Fileborn

Lietuvos konstitucinės monarchijos 100-io paminėjimas

Raudondvario pilyje (Kauno raj.) 2018 m. liepos 15 d. atstovaudamas Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugiją dalyvavau iškilmingame renginyje, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, Lietuvos Tarybos sprendimo atkurti monarchiją 100-mečiui, Žalgirio mūšio metinėms paminėti. Į renginį atvyko paskutinio Lietuvos karaliaus Uracho hercogo, Viurtembergo grafo Vilhelmo fon Uracho – Mindaugo II vaikaičiai: Jo šviesybė Vilhelmas Albertas fon Urachas, penktas Uracho hercogas, Viurtembergo grafas, Jo šviesybė Karlas Anzelmas fon Urachas, Uracho hercogas, Viurtembergo grafas su sūnumi, Jo šviesybė Inigo fon Urachas, Uracho hercogas, Viurtembergo grafas su žmona – Jos šviesybė Daniela fon Urach, Uracho hercogienė, Viurtembergo grafienė, Bodmano baronaitė.

Lietuva 1917-1918

Lietuva 1917-1918 m.

Taip atrodė Lietuvos sienos, kai buvo siūloma Lietuvos karūna Uracho hercogui, Viurtembergo grafui Vilhelmui fon Urachui

Urach herbas

Urachų giminės herbas

urach

Mindaugas II

1864-05-30-1928-03-24

Lietuvos karalius – 1918 m. liepos 11 d. – lapkričio 2 d.

Mindaugas II vaikaičiai Raudondvaris

Raudondvario Šv. Kudikėlio Jėzaus Teresės baznyčios šventoriuje eisena link grafų Tiškevičių amžinojo poilsio vietos. Čia ilsisi ir šios bažnyčios fundatorius Benediktas Emanuelis Tiškevičius (1801-1866 m.)

Mindaugas II palikuonys

Garbingiems svečiams buvo įteiktas Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos žurnalas „Genealogija ir heraldika“. Nuotraukoje iš kairės: Jos šviesybė Daniela fon Urach, Uracho hercogienė, Viurtembergo grafienė, Bodmano baronaitė (I. H. Danielle Fürstin von Urach, Gräfin von Württemberg, Freiin von und zu Bodman) Inigo žmona; Jo šviesybė Inigo fon Urachas, Uracho hercogas, Viurtembergo grafas (S.H. Inigo Fürst von Urach, Graf von Württemberg); šeimos galva – Jo šviesybė Vilhelmas Albertas fon Urachas, penktas Uracho hercogas, Viurtembergo grafas (S.H. Wilhelm Albert Fürst von Urach, Graf von Württemberg); Remigijus Bimba; Jo šviesybė Karlas Anzelmas fon Urachas, Uracho hercogas, Viurtembergo grafas (S.H. Karl Anselm Fürst von Urach, Graf von Württemberg) ir Jo šviesybės Karlo Anzelmo fon Uracho, Uracho hercogo, Viurtembergo grafo sūnus.

Pauliaus Vaniuchino nuotraukos

„Laisvė reiškia tai, kad esame atsakingi už savo pasirinkimus, veiksmus, gyvenseną.“

Irvin D. Yalom

Plačiau apie renginį skaitykite: www.respublika.lt

A. Každailis – personalinės heraldikos pradininkas Lietuvoje!

Šiandien (2018-07-10) Utenos kultūros centre kartu su Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos kancleriu Pauliumi Vaniuchinu dalyvavau dailininko, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos garbės nario, heroldo Arvydo Stanislovo Každailio kūrybos (lakštinės grafikos, heraldikos) parodos atidaryme.

Heroldas A. Každailis yra sukūręs ne tik Lietuvos herbą Vytis, apskričių herbus, bet ir miestų ir miestelių herbus, kurie yra patvirtinti Lietuvos heraldikos komisijos prie LR prezidentūros. Pastarųjų herbų priskaičiuojama virš 100.

A. Každailis pirmasis Lietuvoje, kuris ėmėsi kurti asmeninius, šeimos, giminių herbus. Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija yra patvirtinusi 24-ius A. Každailio herbus.

Afiša2

Heraldikos parodos afiša

Rbimba heraldika

Įsiamžinau šalia Gliaudelių herbo, kurį A.Každailis yra sukūręs 2012 m.

„Žmogus yra būties langas, pro kurį matyti Dievas.“

Antanas Maceina

Tarptautinis heraldikos forumas

Pirmą kartą buvo surengtas tarptautinis heraldikos forumas, kuris vyko 2018-06-14 Prezidento rūmuose Vilniuje (S. Daukanto a. 3). Forumą organizavo Lietuvos heraldikos komisija. Į šį renginį buvo pakviesta Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija. Forume dalyvavau kartu su Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos kancleriu Pauliumi Vaniuchinu.

Atidarymo žodį tarė Lietuvos heraldikos komisijos pirmininkė Dr. Agnė Railaitė-Bardė. Taip pat forumo dalyvius, svečius ir lektorius sveikino Dr. Rūta Kačkutė – Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėja, Švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadovė. Dr. R. Kačkutė sakė: „Reikia mokėti skaityti herbus. Mokykimės, tai daryti  nuo mažų dienų. Per pagarbą ženklui išmoksime gerbti valstybę. Iš praeities mus pasiekę ženklai stiprina mūsų valstybę“.

2017 m. municipalinės heraldikos pagerbimo ceremonijoje buvo pagerbti 7 nauji herbai: Liubavo (Kalvarijos sav.), Saulėtekių (Kauno raj.), Guostagalio (Pakruojo raj.), Lauksargių (Tauragės raj.), Didžiosios Riešės (Vilniaus raj.), Gasčiūnų (Ukmergės), Žemaitkiemio (Ukmergės raj.). Miestelių atstovai į forumą atvyko su savo krašto naujomis vėliavomis. Pasirašė ir uždėjo antspaudą specialiame dokumente, kuris ateinančioms kartoms paliūdįs apie patvirtintus naujus herbus.

Diskusijoje apie Lietuvos heraldikos kūrimąsi kalbėjo heraldikos pionieriai Lietuvoje: prof. Juozas Galkus, kaligrafas prof. Albertas  Gurskas, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos garbės narys, heroldas, dailininkas, grafikas Arvydas Stanislovas Každailis ir numizmatas Vytautas Aleksiejūnas.

Forumas buvo suskirstytas į tris sesijas. Pranešimus skaitė Dr. Antti Matikkala (Suomija), Dr. Nicolas Vernot (Prancūzija), Dr. Luc Duerloo (Belgija), David Chkheidze (Gruzija),  Ilona Teplouhova (Latvija) ir lektoriai iš Lietuvos Dr. Agnė Railaitė-Bardė, Dr. Jolita Liškevičienė, Gabrielė Jasiūnienė, Justina Sipavičiūtė.

Buvo surengta ekskursija po Valstybės pažinimo centrą: www.pazinkvalstybe.lt

Keletą nuotraukų prisiminimui su tarptautinio heraldikos forumo dalyviais nusifotografavau Lietuvos Respublikos Prezidentūros kolonų salėje.

Remigijus Bimba dr. Antti Matikkala dr. Nicolas Vernot Paulius Vaniuchinas

Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos kancleris Paulius Vaniuchinas, Prancūzijos heraldikos kūrėjas dr. Nicolas Vernot, Suomijos heraldikos organizacijos prezidentas dr. Antti Matikkala ir Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos pirmininkas Remigijus Bimba

A Tyla R BIMBA

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos kanclerio biuro vyriausiasis specialistas Vytautas Aleksiejūnas, profesorius habil. dr. Antanas Tyla, Remigijus Bimba ir Lietuvos istorijos instituto LDK istorijos skyriaus vedėja dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė

Tarptautinis heraldikos forumas RBIMBA

Remigijus Bimba, profesorius Albertas Gurskas, Lietuvos heraldikos kūrėjas Arvydas Stanislovas Každailis, Lietuvos heraldikos komisijos pirmininkė dr. Agnė Railaitė-Bardė, profesorius Juozas Galkus ir Paulius Vaniuchinas

herbai RBimba

Valstybės pažinimo centre yra galimybė kurti herbus

Rbimba Skiemonys

Valstybės pažinimo centre Lietuvos žemėlapyje suradau savo protėvių miestelį Skiemonis

Rbimba Alfred Znamierowski

Desertui – Lenkijos heroldo Alfred Znamierowski knyga “Herldyka i weksylologia” su išskirtiniu autoriaus autografu

Alfred Znamierowski autografas

Alfred Znamierowski autografas ir palinkėjimas

„Yra daugybė būdų, kaip sukurti pauzę nesiliaujančiame minčių sraute. Tam skirtos visos meditacijų rūšys.

Eckhart Tolle

Anykščių kraštotyrininkai

2018-05-26, Anykščiuose, L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje įvyko Anykščių T. Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos kraštotyrininkų sambūris „DRAUGAUKIME–BENDRAUKIME–BENDRADARBIAUKIME“.

Kraštotyrininkų sambūris 2018 m. gegužės 26 d.

Renginio programa

Kelios akimirkos iš susitikimo po oficialios dalies.

Andriukaitienė RBimba

Pedagogė, švietimo organizatorė, vadovė, politikė, visuomenininkė, laisvės gynėja, Kovo 11-osios Lietuvos Nepriklausomos Valstybės Atstatymo Akto signatarė Irena Andriukaitienė

RBimba_RGuobis

Raimondas Guobis – mokytojas, kurio dėka „susirgau“ genealogija. Jo paskirtą namų užduotį darau daugiau nei 25 metus… R. Guobiui padovanojau Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos žurnalą „Genealogija ir heraldika“. Kukli dovana mokytojui už postūmį pažinti, tyrinėti savo genealogines šaknis.


Kontrimavicius Bimba Pacinskiene

Anykščių T. Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos valdybos pirmininkas Tautvydas Kontrimavičius, Remigijus Bimba, Jūratė Rutavičiūtė Pačinskienė Zabulionių-Kugių-Strazdų giminės palikuonė. T. Kontrimavičiaus dėka pavyko atsekti Strazdų giminės vieną šaką nutrūkusią prieš šimtmetį. Būtent šios šakos viena iš palikuonių ir yra 5 eilės mano puseserė, ekonomistė, kultūros organizatorė, muziejininkė, visuomenininkė J. Pačinskienė

Egzaminavimo diena

LSA

2018-05-19 Kaune baigiamuosius sveikatingumo trenerių egzaminus laikė Lietuvos sporto akademijos studentai: 9-oji grupė ir DB 4-oji grupė. Dar dvi gausios sveikatingumo trenerių laidos. Tikiu, kad naujieji treneriai su didžiuliu entuziazmu vis daugiau privers Lietuvos gyventojų sveikai gyventi ir reguliariai mankštintis. To ir linkiu naujiesiems treneriams!

lsa rbimba

Kartu su kolegomis ir Lietuvos sporto akademijos 9-ios grupės sveikatingumo trenerių kurso studentaisSveikatingumo trenerių seminaras

2018-05-12, Vilniaus kultūrizmo ir kūno rengybos klubų sąjunga surengė sveikatingumo trenerių seminarą-mokymą. XV kartą organizuoto seminaro-mokymo lektoriai: sporto medicinos gydytojas Mantas Ambraška, asmeninis treneris Remigijus Bimba ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studijų prodekanas, Visuomenės sveikatos katedros vedėjas prof. dr. Rimantas Stukas.

Seminaro medžiagą galima atsisiųsti paspaudus šias nuorodas:

Prof. dr. Rimantas Stukas: Pažvelkime į maistą ir mitybą kaip į rizikos veiksnį.“

Sporto medicinos gydytojas Mantas Ambraška: Fiziologiniai rodikliai ir treniruočių planavimas.“

Asmeninis treneris Remigijus Bimba: Asmeninių treniruočių programų sudarymo ypatumai.“

Lektoriai RBimba Stukas Ambraska

Sporto medicinos gydytojas Mantas Ambraška, šio seminaro organizatorius ir lektorius asmeninis treneris Remigijus Bimba ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studijų prodekanas, Visuomenės sveikatos katedros vedėjas prof. dr. Rimantas Stukas.

…tegyvuoja mūsų protas, bet neverta per daug juo didžiuotis ir per daug pasikliauti!

Erichas Marija Remarkas

Raudondavario pilyje LDK kilmingųjų palikuonių suvažiavimas

2018-04-15 LGHD atsovai dalyvavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ponų tarybos Seime ir Šv. Adalberto – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės – riterių ordino visuotiniame narių suvažiavimene, kuris vyko Raudondvario pilies dvare.

RO

Šv. Adalberto – LDK – riterių ordino ženklas

LDK_PONU TARYBA

LDK ponų tarybos ženklas

LDK_PONU TARYBOS SEIMAS

LDK ponų tarybos seimas

Šv. Adalberto - LDK - riterių ordino Konvento dalyviai

Šv. Adalberto – LDK – Riterių ordino Konvento suvažiavimo dalyviai

Šv. Adalberto - LDK - riterių ordino kapitūla

Naujai išrinkta Šv. Adalberto – LDK – Riterių ordino kapitula (iš kairės į dešinę): Antanas Sirtautas, pirmasis pavaduotojas, heroldas Danielius Vervečka, vyr. raštininkas Remigijus Bimba, Riterių ordino ir kapitulos vadovas Artūras Giedraitis, iždininkas, vyr. vėliavininkas Vaidas Morkevičius, kancleris prof. habl. dr. Arvydas Palevičius, Garbės vadovas, Maršalas Ričardas Kliučinskas, antrasis pavaduotojas Raimundas Charževskis ir vėliavininkas Zigmantas Katinas.

Raudondvario pilies oranžerijoje

Iškilmingi pietūs Raudondvario pilies oranžerijoje

Raudondvario pilis

Raudondvario pilies bokštas

LGHD kancleris Paulius Vaniuchinas pirmininkas Remigijus Bimba

Kartu su Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos kancleriu Pauliumi Vaniuchinu

Pauliaus Vaniuchino nuotraukos.

GYMON Vilniaus pirmenybės

2018 m. balandžio 8 d. Vilniuje įvyko atvirosios XXI GYMON Vilniaus kultūrizmo, klasikinio kultūrizmo, kūno fitneso ir bikinio fitneso pirmenybės, kuriose dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius – 129 atletai. Sportininkai dėl medalių komplekų varžėsi 20-e kategorijų. Absoliučiais nugalėtojais tapo: Ramona Žiauberytė, (bikinio fitnesas), Vita Lenkauskaitė (kūno fitnesas), Raimondas Jokubauskas (figūra), Arūnas Vandys (kultūrizmas).

Teisėjai_organizatoriai_nugalėtojai

Varžybų absoliutūs nugalėtojai, teisėjai ir Sąjungos tarybos nariai

Varžybų rezultatai įkelti čia.

Didžiausią reikšmę gyvenime turi tai, ką padarote dėl kitų. Zigas Ziglaras.

Konferencija „Kilmingųjų indėlis į Lietuvos valstybingumo kūrimą

Atkurtosios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ponų tarybos (toliau – LDK PT) pirmasis renginys – konferencija „Kilmingųjų indėlis į Lietuvos valstybingumo kūrimą“ skirta paminėti Lietuvos Valstybės atkūrimo 100 metų ir Lietuvos bajorų draugijos 90 metų įkūrimo sukakčiai, kuri įvyko 2018-02-25 Raudondvario pilyje (Pilies g. 1, Raudondvaris, Kauno rajone). Konferencijos pradžioje buvo sugiedotas Lietuvos himnas. Sveikinimo žodį tarė VšĮ „Raudondvario dvaras“ direktorė Snieguolė Navickienė, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Kovo 11-oios akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Leonas Milčius. Kauno Šv. Jurgio konvento gvardijonas kunigas dr. Saulius Paulius Bytautas taip pat pasveikino susirinkusius, džiaugėsi, kad konferencijoje dalyvauja įvairių organizacijų vadovai po viena vėliava ir linkėjo tolerancijos vieni kitiems. Konferencijoje dalyvavo virš 100 dalyvių.

LDK_PT_Konferencijos dalyviai

Konferencijos dalyviai

Zigmanto Katino nuotrauka

LDK PT valdybos susirinkimų pirmininkas Grafas Anton von Gravrock perskaitė atsiųstus sveikinimus. „Labai džiaugiamės sveikinimu gautu iš Grafo Profesoriaus Giusepe Tedeschi. Jis yra Popiežiaus rūmų džentelmenas (FamigliaPontificia), Juodkalnijos Karališkosios šeimos oficialus atstovas, Maltos ordino riteris, Jeruzalės Šv. Kapo ordino riteris, Šv. Mauricijaus ir Lozoriaus ordino riteris ir t.t. Savo sveikinime, kurio viso leiskite man neskaityti, jis sveikina mus su Valstybės atkūrimo 100 ir maloniai perduoda šiltus linkėjimus nuo Juodkalnijos Karališkos Šeimos ir jos galvos Jo Aukštybės Princo Nikolos II Petrović-Njegoš, kuris yra Juodkalnijos Karaliaus Nikolos II pro-vaikaitis.

Taip pat atskirai norime paminėti sveikinimą, kurį mums atsiuntė Jo Ekscelencija don Michele Thomas Pius Sprenger-Menzel. Jis yra šiais metais 800 metų nuo įkūrimo mininčio Švč. Mergelės Marijos Gailestingumo ordino (dar vadinamo mercedarais) riteriškosios šakos Didysis Magistras. Savo laiške jis sveikina mus visus su šia gražia mūsų šalies sukaktimi ir kviečia, kartu su jo atstovaujamo Ordino nariais prisidėti, kad pasaulyje būtų daugiau laisvės. Taip pat prašo Visagalio Viešpaties Dievo ir Švč. Mergelės Marijos laiminti mūsų šalį.

Mus sveikina ir šilčiausius linkėjimus siunčia Savojos (Karališkosios Italijos šeimos) dinastijinių ordinų oficialus atstovas (Delegato) Skandinavijos šalims, Šv. Mauricijaus ir Lozoriaus ordino riteris Dr. Alexander Scheel-Exener.

Šią šaltą žiemos dieną yra smagu pasidalinti sveikinimais, kurie atvyko iš tolimosios Afrikos. Mus pasiekė malonus laiškas iš vienos tradicinių Ugandos Bunyoro-Kitaros karalystės atstovų. Tai leidžia mums pažinti koks nuostabus ir savo istorija bei kultūra turtingas pasaulis supa mus.

Ir ypač malonu pranešti, kad sulaukėme ypatingai draugiškų palinkėjimų iš Vokietijos Wilhelm Albert kunigaikščio von Urach, hercogo von Urach, grafo von Wurttenberg šeimos.“

Konferencijoje pranešimus skaitė: doktorantas Eimantas Gudas (Lietuvos istorijos institutas, Vilniaus Universitetas, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai); dr. Asta Lignugarienė (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas); prof. Arvydas Palevičius (Kauno technologijos universitetas); prof. Valdas Rakutis (Lietuvos Gen. J. Žemaičio karo akademija); prof. Rimvydas Petrauskas (Vilniaus universitetas). Konferencijos moderatorius – prof. Mindaugas Stankūnas (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas).

Skaityti pranešimai: „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių ir Lietuvos aukštosios aristokratijos vedybinė politika: endogamija ir už jos ribų“; „Bajorijos situacija paskutinio Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio ir Lenkijos Karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio laikais“; „Kilmingosios Sipavičių giminės (h. Lis) atstovų veiklos pėdsakai istoriniuose Lietuvos valstybingumo vingiuose“ „Prof. Jurgis Karuža ir kiti kilmigųjų palikuonys medikai Tarpukario Lietuvoje“.

Prof. Rimvydas Pertrauskas pristatė savo parengtą naujausią monografiją „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politika ir visuomenė vėlyvaisiais viduramžiais“.

Konferencijos pabaigoje vyko diskusija apie LDK kilmingųjų palikuonių vaidmenį pradedant Lietuvos valstybingumo antrąjį šimtmetį. Diskusijoje dalyvavo LDK Atminties rūmų direktorius Danielius Vervečka, prof. R. Pertrauskas ir E. Gudas.

RBimba_konferencija

Konferencijos moderatorius prof. Mindaugas Stankūnas, LDK Atminties rūmų direktorius Danielius Vervečka, prof. Rimvydas Petrauskas, doktorantas Eimantas Gudas

Konferencijos metu Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos garbės vadas Juozas Kameneckas taip pat pasveikino susirinkusius konferencijos dalyvius su šimtmečiu. Pristatė Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos naujausią knygą „Lietuvos bajorai – Vasario 16-osios Akto signatarai: Mykolas Biržiška, Donatas Malinauskas, Stanislovas Narutavičius“. Šią knygą rengė šešių istorikų autorių ir recenzentų komanda: VDU prof. dr. Jonas Vaičenonis, ŠU prof. dr. Aistė Lazauskienė, Gediminas Kasparavičius, Solveiga Lukminaitė, Matas Toliušis, Deimantas Ramanauskas.

Renginio metu buvo apdovanoti asmenys LDK organizacijų įsteigtais medaliais „Už indėlį į LDK istorinį kultūros paveldą“ ir Lietuvos atsargos karininkų sąjungos įsteigtais Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio atminties medaliais.

Konferencijos metu grojo profesionalus styginių duetas „DuoViola“ (Kauno miesto simfoninio orkestro solistai Gertrūda Beinarytė-Krunglevičienė ir Laimis Krunglevičius). Renginio vedėjai – LDK PT valdybos susirinkimų sekretorius Artūras Giedraitis ir Kristina Giedraitienė.

Rbimba

Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos pirmininkas Remigijus Bimba kartu su Lietuvos prezidento Antano Smetonos giminaičiu – Kent Alexander Robertson Chodakowski

„My connection to Smetona: Antanas Smetona first met my family through being a tutor for my grandfather, Romanas Chodakauskas. He was introduced through Jonas Jablonskis, who was a friend of my great grandfather. It was in my family’s estate at Gavenoniu that Smetona met Sofija, my great aunt. They got married. So, Antanas Smetona is my great uncle through marriage.

Sofija’s sister Jadvyga (my other great aunt) was married to Tubelis, the prime minister. I am friends with Tubelis’ grandson Peter who lives in New York.“ Taip savo giminystę įvardija mūsų svečias Kent Chodakowski.

Gudas_Bimba_Gravrock

Doktorantas Eimantas Gudas, Remigijus Bimba, grafas Anton von Gravrock

RBimba_RPetrauskas

Prof. Rimvydo Petrausko naujausia knyga „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politika ir visuomenė vėlyvaisiais viduramžiais“ su autografu


Pirmą kartą LDK PT renginys buvo transliuotas tiesiogiai internetu. Tiesioginės transliacijos iš konferencijos vaizdo medžiagą galima žiūrėti iš dviejų dalių:

1 dalis: www.facebook.com/LDKatmintis

2 dalis: www.facebook.com/LDKatmintis

… protinga būtybė bet kokią kliūtį gali paversti medžiaga sau ir panaudoti ją tam tikslui, kurio ji siekia.

Markas Aurelijus