Vilniaus kultūrizmo ir fintio klubo sąjungos logotipas Remigijus Bimba Forumo logotipas

Forumas apie sveikatingumą ir sportą

Viskas apie sveikatingumą, kultūrizmą ir fitnesą

www.rbimba.lt

Jūs nesate prisijungę.

NAUJIENA: Fizinės būklės įvertinimo testas

#1 2010-12-19 16:05:54

pasiutes
Naujokas
Registravosi: 2010-04-10
žinutės: 5

Alkūnės trauma

Sveiki, turiu tokia beda, man nustate epikondilita (golfo zaidejo alkune), tai alkunes sausgysliu uzdegimas. Gal kas yra susidures su sia trauma?

Neprisijungęs

 


#2 2010-12-20 23:24:40

Monica
Moderatorius
Nuo: Vilnius
Registravosi: 2010-10-29
žinutės: 49

Re: Alkūnės trauma

Golfo žaidėjo alkūne vadinasi dėl to, kad dažnai atsiranda golfo žaidėjams, dėl golfui būdingo judesio dažno kartojimo ir/arba dėl netinkamos golfo lazdos rankenos. Vadinasi ko gero ir jūs ko gero dažnai panašų judesį kartojote arba nutiko kažkokia ūmi vienkartinė trauma ties alkūne pusėje arčiau kūno.
Jeigu įvyko staiga dėl kažkokios didelės apkrovos - reikia kurį laiką vengti skausmą provokuojančių judesių, duoti pailsėti. Pirmas 2-3 dienas pašaldyt su ledu (tik aišku ne ledas-oda, o per audinį). Iš pradžių jokių šildančių tepaliukų negalima, kaip tik reikia tokių, kurie nešildo. smile
Kaip profilaktika pasikartojimui - neskubėti grįžti atgal į aktyvų sportą (duoti pailsėti, o tik tada ir tik palaipsniui didinti apkrovimą), galbūt netinka naudojamos įrangos rankenos, tai jei įmanoma, reiktų koreguoti. Jei skausmą keliantis judesys jūsų darbo dalis - darykite pertraukėles, pailsinkite rankas, padarykit priešingus judesius, nei visad darot.
O rizika padidėja tokią bėdą pasigauti, kai dirbate neatsargiai, neapšilę, kai raumens sausgyslė silpnesnė už patį raumenį, ji ilgai ir dažnai būna įsistempusi, nes įsitempęs raumuo; sausgyslė dažnai traumuojama; pasikeitė darbo įrankiai; įvyko didesnis kūno augimo šuolis.

Įdomu, koks jūsų atvejis?
Ar ilgai skundžiatės? Kada atsirado? Nuo ko prasidėjo? Koks judesys sukelia skausmą? Ar aktyviai sportuojat? ir t.t. smile

Neprisijungęs

 


#3 2010-12-20 23:58:54

pasiutes
Naujokas
Registravosi: 2010-04-10
žinutės: 5

Re: Alkūnės trauma

Pirmuosiuos skausmus pajutau vasara kai dar sportavau, bet skaudedavo tik siek tiek ir tik kruvio metu, todel labai ir nesijaudinau del to. Pradejau nebesportuoti(ne del alkunes) kartais kruvio metu pasijausdavo nezymus skausmas.  Rudeni perskaiciau apie sita problema, ir norejau greiciau jos atsikratyti, nes planavau gristi sportuoti. Traumatologas israse toki purskala, vaistu nuo skausmo, itvara, kelias fizioterapines proceduras ir sake nelankstyti alkunes. Po keliu savaiciu jau ir nebegeriant vaistu nuo skausmo alkunes nebeskaudedavo, tai pradejau lankstyti, tik aisku is karto sunkiai pavyko, bandant daugiau lenkti imdavo tempti, skaudeti, bet po keliu dienu jau ji issitampe ir judejo normaliai, bet skausmas atsirado ir buvo jau didesnis nei pries tai ir jauciamas lenkimo metu (ryte labiau, vakare labai mazai), bei paspaudus ta vieta. Tada vel pas traumatologa. Padare echoskopija, (ten matesi 3 mm audinio sukietejimas). Tai sake tada jei jau proceduros nepadejo tai leidziam kortizono injekcija, bet pasakiau jam kad gal veliau nes dar nebaigiau ultragarso proceduros. Bet pasiskaiciau kad tos injekcijos greitai padeda bet tik laikinai, keliems menesiams. Uz keliu dienu zadu pirkti geresni itvara,  dabar vaikstau i ultragarso proceduras ir vel nebelankstau rankos iki tiek kad neskaudetu,bei darau tempimo ir dilbio stiprinimo pratimus. Po nauju metu zadu jau eiti sportuoti. Beto nezinau ar gerai darau kad nelankstau tos rankos dabar, bei ar verta leistis ta kortizona.

Neprisijungęs

 


#4 2010-12-21 01:01:05

Monica
Moderatorius
Nuo: Vilnius
Registravosi: 2010-10-29
žinutės: 49

Re: Alkūnės trauma

Keista tada, kad net po to, kai leidot alkūnei kurį laiką ilsėtis, kreipėtės į traumatologą, vykdėt reabilitaciją, vistiek nepraėjo, nors tai nebuvo kažkokia staigi trauma... Labai sveikinu su tuo, kad sąžiningai žiūrit į gydytojo patarimus.
Normalu, kad ilgai nelanksčius ir negręžiojus dilbio buvo tempimas, skausmas, tai dėl imobilizacijos, nejudrumo.
Šiaip esu mačiusi, kad kortizono tepalą naudoja kaip pagrindą ultragarsui, vietoj gelio. Ultragarsas padeda jam giliau įsiskverbt. Injekcija tiesiai į uždegimo vietą ko gero efektyviausias kortizono panaudojimo būdas, jis nuslopintų uždegimą, o jam nuslopus ir panaikinus priežastis sukėlusias epikondilitą, būtų sudarytos sąlygos gijimui. Tik man rodos kortizonas įeina į dopingo sąrašą, tai jei kažkur tektų dalyvaut - turėkit omeny.
Kas ten per įtvaras pas jus? Visiškas nejudrumas irgi negerai, amplitudę alkūnės tiesimo-lenkimo turit išlaikyt, dėl to gerai, kad darot tempimo pratimus. Ir būtinai prieš juos darant reikia, kad sąnarys būtų sušilęs, kad netraumuot. Tempt lėtai, maksimaliai, aišku iki skausmo, nedaryt timpčiojimų, kaip kad mėgsta visi spyruokliuot tempdamiesi, nes taip tik traumuojamasi, o nuo tų pasitimpčiojimų raumuo nevalingai palieka įsitempęs, o ne ištemptas.
Jūsų darbas fizinis? Galbūtų ramenys labai stiprūs, stipresni už sausgysles.

Neprisijungęs

 


#5 2010-12-21 01:33:22

pasiutes
Naujokas
Registravosi: 2010-04-10
žinutės: 5

Re: Alkūnės trauma

O tai kaip suzinot tas priezastis kurios sukele epikondilita? (manau kad del sporto, gal buvo kada nepakankamas apsilimas ar netaisiklingas pratimo atlikimas)
Dabar turiu sita itvara   http://www.ortopedija.lt/index.php/lt/38938/
o planuoju pirkti sita   http://www.ortopedija.lt/index.php/lt/55563/
Tai sakot negerai kad vel pradejau nelankstyt alkunes? nes dabar sulenkiu kokiu 40%
Darbas beveik ne fizinis.
Beto abejoiu ar man praeis tas skausmas, bet zadu vis vien sportuot po nauju metu. Tik galvoju ar leistis ta kortizona ar sportuot  be jo ir tada ziuret ar ne bogeja, jei ka tada susileist.

Neprisijungęs

 


#6 2010-12-21 20:02:20

Monica
Moderatorius
Nuo: Vilnius
Registravosi: 2010-10-29
žinutės: 49

Re: Alkūnės trauma

Na kolkas tai siūlau nuosekliai vykdyt, ką pataria jūsų traumatologas, nes jis geriausiai gali įvertint esamą situaciją, o ne pašaliniai žmonės internete iš minimalių duomenų. Tiesiog reikia ir jį pilnai informuot apie tai nuo ko prasidėjo ir, kad ketinat tuoj intensyviai pradėti sportuoti. O aš ne ką galiu pasakyt, juo labiau kai taip tai praeina, tai užeina.

Nenustebčiau, kad dėl sporto. Apšilimo nebuvimas, didelis svoris, dažna apkrova, bloga pratimo atlikimo technika, trauma. Jaunam amžiuj dėl augimo tokie dalykai gali vykti, suaugusiems savaime suprantama prasideda degeneraciniai procesai (tiesiog susidėvėjimas).

Kyla minčių man ir apie sausgyslės plyšimą, galbūt netgi atplyšimą nuo kaulo prisitvirtinimo vietoj kartu su antkaulio dalim, apie osifikacinį miozitą (kai užsiminėt apie 3mm audinio sukietėjimą). Nėra niekada anksčiau buvę didelio smūgio į tą alkūnės vietą?

Epikondilitas dominuojančioj rankoj? Skauda lenkiant riešą atsukus delną į save?

Neprisijungęs

 


#7 2010-12-21 21:40:02

pasiutes
Naujokas
Registravosi: 2010-04-10
žinutės: 5

Re: Alkūnės trauma

Na ce parasiau del to kad gal kas yra susidures is sportuojanciu su tuo dalyku ir pasidalintu patirtimi treniruociu ar gydimo... (nes traumatologas apie sporta ir negali visko zinot, tam buna sporto medikai)
Na mazdaug pries 10 metu buvo iskiles siek tiek alkunes kaulas, bet lygtai ne toj vietoj.
Trauma ne dominuojancioj rankoj.
Lenkiant riesa neskauda.

Neprisijungęs

 


#8 2010-12-21 23:53:27

Monica
Moderatorius
Nuo: Vilnius
Registravosi: 2010-10-29
žinutės: 49

Re: Alkūnės trauma

Suprantu, bet vistik aš smalsauju, nes paprastai toks dalykas praeina davus rankai pailsėti ir nuslopinus uždegimą, atlikus fizioterapijos procedūras... Pabandykit dar kartą tada duot rankai pailsėt, kol dar vyksta gydymo procesas, o kai imsitės sportuot pamažu bandykit įtraukt ją į darbą, palaipsniui didinant krūvį. Belieka jums tik taip bandyt. Jausit skausmą toliau, nepraeis -> gliukokortikoidų švirkštimas tiesiai į "židinį" -> poilsis -> reabilitacija -> sportas. O jei ir toliau jausit skausmą, tai ko gero lieka tik chirurginis gydymas arba didelio aktyvumo fizinės veiklos nutraukimas/pakeitimas kita fizine veikla.

O šiaip nenurašykit labai tų traumatologų, neblogas čia Lietuvoj medikų lygis. smile Vistiek sporto traumos labai dažnos, tai traumatologai su jom dažnai susiduria, nėra tokia jau naujiena, gal tiesiog pataikėt ant tokio, kuris gydo ne žmogų kaip visumą (su visais jo įpročiais, gyvenimo būdų ir tikslais), o tik sutrikimą. Sporto medikas labiau reikalingas būtų jau praėjus problemai, kad padėtų grįžt į aktyvų sportą ir išvengt pasikartojimo.

Neprisijungęs

 


#9 2010-12-22 21:34:54

pasiutes
Naujokas
Registravosi: 2010-04-10
žinutės: 5

Re: Alkūnės trauma

na aciu siaip uz patarimus.. reiks bandyt kazka,. bet jauciu greit as jos neissigydiciau, tai gal bandysiu taip sportuot, nezinau dar...reik dar pas traumatologa nueit pakalbet..dar va suzinojau kad yra atliekamos tokios trombocitu injekcijos , tik kad kaina kandziojasi..

Neprisijungęs

 


#10 2010-12-23 17:14:59

Monica
Moderatorius
Nuo: Vilnius
Registravosi: 2010-10-29
žinutės: 49

Re: Alkūnės trauma

Asmeniškai aš jau geriau chirurginiu būdu bėdą šalinčiau, nei tomis trombocitų injekcijomis... Labai jau čia toks slidus reikalas. Tas pats kas manyti, kad būsi sveikesnis susileidęs kamieninių ląstelių, gražesnis prisišvirkštęs į kraują ozono arba kad kažkokios nanodalelės įsiskverbusios į audinius atrankiai žudys tik batkerijas ir virusus. hmm Kol tai nebus pradėta plačiai taikyti medicinoje, tol poveikis, manau, bus labai abejotinas, labiau kažkoks placebo efektas.

Neprisijungęs

 


#11 2012-10-11 11:52:14

Skrayls
Naujokas
Registravosi: 2012-10-11
žinutės: 1

Re: Alkūnės trauma

Monica rašė:

Asmeniškai aš jau geriau chirurginiu būdu bėdą šalinčiau, nei tomis trombocitų injekcijomis... Labai jau čia toks slidus reikalas. Tas pats kas manyti, kad būsi sveikesnis susileidęs kamieninių ląstelių, gražesnis prisišvirkštęs į kraują ozono arba kad kažkokios nanodalelės įsiskverbusios į audinius atrankiai žudys tik batkerijas ir virusus. hmm Kol tai nebus pradėta plačiai taikyti medicinoje, tol poveikis, manau, bus labai abejotinas, labiau kažkoks placebo efektas.

Del trobocitu injekcijos abejotinumo smile

Galima pasiskaityti siek tiek mokslo:

http://trombocitai.wordpress.com/trombo … faktoriai/
http://trombocitai.wordpress.com/trombo … o-efektas/
http://trombocitai.wordpress.com/sporto … atologija/

Neprisijungęs

 


#12 2013-05-30 18:51:40

karnisovas
Naujokas
Registravosi: 2013-05-30
žinutės: 1

Re: Alkūnės trauma

Monica rašė:

Asmeniškai aš jau geriau chirurginiu būdu bėdą šalinčiau, nei tomis trombocitų injekcijomis... Labai jau čia toks slidus reikalas. Tas pats kas manyti, kad būsi sveikesnis susileidęs kamieninių ląstelių, gražesnis prisišvirkštęs į kraują ozono arba kad kažkokios nanodalelės įsiskverbusios į audinius atrankiai žudys tik batkerijas ir virusus. hmm Kol tai nebus pradėta plačiai taikyti medicinoje, tol poveikis, manau, bus labai abejotinas, labiau kažkoks placebo efektas.

Pritariu. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad trombocitų injekcijos laikinas ir kolkas netobulas reikalas. Rekomenduočiau chirurginiu būdu spręsti šią problemą. Jei ko nors nori plačiau paklausti - gali rašyti AŽ smile

Neprisijungęs

 

Forumo apačia

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB