18 Europos nacionalinių rinktinių kovojo dėl Loaded Cup titulo

2015-04-07

VIII kartą Ringstedo mieste (Danija) surengtas tradiciniu tapęs tarptautinis Loaded Cup kultūrizmo, fitneso ir bikinio turnyras tapo paskutiniuoju. Danijos kultūrizmo ir fitneso federacija puikiai organizuojanti turnyrą šięmet sulaukė net 18-os Europos šalių nacionalinių rinktinių, tarp kurių buvo ir Lietuvos gausi komanda – 10-ies atletų. Geriausiai pasirodė Alina Čepurnienė tapusi figūros absoliučia nugalėtoja. Prizines vietas taip pat pelnė trys sportininkai: jaunimo kategorijų dalyviai Adomas Kapčinskas ir Dainius Matulionis bei vyrų Regimantas Sinkevičius.

Loaded Cup

Lietuvos sportininkams talkino didelis burys trenerių: Tomas Daubaras, Tomas Genevičius ir didžiausią komandos dalį iš Lietuvos atvežęs Rinaldas Česnaitis. Turnyre teisėjavo šešių šalių tarptautinės kategorijos teisėjai, tarp jų ir lietuvis Remigijus Bimba.

Penktadienio varžybose dalyvavo atletinio fitneso sportininkai. Mūsiškiai šiose varžybose nerungtyniavo.

Šeštadienio varžybose dalyvavo 128 atletai, kurie rungtyniavo kultūrizmo ir kūno fitneso rungtyse. Šiose varžybose dalyvavo 4 lietuviai. Jaunimo kategorijoje iki 75 kg trečią vietą laimėjo Adomas Kapčinskas, per 75 kg trečias – Dainius Matulionis. Marta Alešiūnaitė veteranių kūno fitneso kategorijoje užėmė 5-ą, o kūno fitneso kategorijoje iki 163 cm buvo 6-a. Vytautas Janulevičius dalyvavo iki 80 kg, į finalinį šešetuką nepateko.

Sekmadienį rungtyniavo 139 atletai figūros, klasikinio klultūrizmo ir bikinio rungtyse. Geriausiai pasirodė Alina Čepurnienė laimėjusi kategoriją iki 163 cm ir tapo absoliuti figūros nugalėtoja laimėjusi prieš danę Dorthe Korsgaard. Regimantas Sinkevičius vyrų figūros kategorijoje iki 174 cm buvo trečias. Kiti Lietuvos atletai užėmė sekančias vietas: ketvirtą - Giedrius Abeciūnas (vyrų klasikinis kultūrizmas iki 180 cm), penktą - Kristina Karaliūtė-Stoliarovienė bikinio ūgio kategorijoje iki 169 cm. Rita Milinovič bikinio kategorijoje iki 169 cm ir Airak Mchitarian vyrų figūros kategorijoje per 178 cm į finalinį šešetuką nepateko.

Moterų figūros kategorijoje per 167 cm lietuvė Modesta Halby rungtynoavo už Danų komandą ir iškovojo 6-ą vietą.

Turnyro metu vyko fitneso paroda. Parodomojoje programoje pasirodė IFBB pro atletai: Dana Linn Balley, Jose Rymond, Wiliam Bonac ir Dennis Wolf. Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo IFBB Pro žvaigždės Alice Matos, Larissa Reis ir kt.

Loaded Cup‘ 2015 absoliučiu kultūrizmo nugalėtoju tapo bulgaras Radoslav Angelov, antras - vokietis Steffen Gerhard, trečias – estas Ott Kiivikas; kūno fitneso absoliuti – norvegė Ellen Elizabeth Berg, vyrų figūros – danas Emil Empacher; moterų figūros – Alina Čepurnienė; klasikinio kultūrizmo - vengras Arnold Gergely.

Šių varžybų organizatorius - Stellan Bossen informavo, kad šis tarptautinis turnyras yra paskutinis. Pirmą kartą danai lietuvius išvydo šiose varžybose 2008 m. Tada Dainius Barzinskas debiutavo Loaded Cup. Absoliučiais šio turnyro kultūrizmo nugalėtojais tapo: