Atostogos Paryžiuje ir Londone

2012-07-20

Pora savaičių poilsiavau Paryžiuje ir Londone. Prieš du metus gyvenau Londone. Ypatingo pasikeitimo nepastebėjau, nors iki Londono Olimpinių žaidinių liko keletas dienų...

Stratfordas

Olimpinis miestelis Stratforde. Už mano nugaros naujai išdygę prekybos centrai specialiai statyti Olimpinėms žaidynėms. Ir daug daug žmonių...

Stratfordas

Pasipuošęs Olimpinis miestelis. Naujame Olimpiniame stadione būti neteko. Į pagrindinį naujai pastatytą šioms žaidynėms stadioną įleidžiamas tik aptarnaujantis personalas turintis specialius leidimus.

Arkliukas

Londono Camden Town'e - daugiau žinomas kaip pankų rajonėlis. Jame yra turgus, kuriame daug skulptūrų su arkliais.

O dabar skrendame į Paryžių...

Eliziejaus laukai

Eliziejaus laukai, už mano nugaros tolumoje matyti Arc de Triomphe, kuri simbolizuoja Napaleono mūšių pergales ir yra Paryžiaus simbolis.

Eifelis

Dar vienas Paryžiaus simbolis - Eifelio bokštas.

Žemiau įkėliau nuotraukas, kurios darytos iš Eifelio bokšto apžvalgos galerijos. Giedrą dieną iš 276 m aukštyje esančios apžvalgos galerijos 3 aukšte atsiveria puikus, net 80 km spindulį apimantis vaizdas. Yra ir inžinieriaus, statybininko Gustave  Eiffelio (1832-1923 m.) darbo kambarys.

Paryzius

Marso laukas (vaizdas iš Eifelio bokšto). Nuo bokšto iki karo mokyklos driekiasi nuostabūs sodai, kur kadaise vykdavo kariniai paradai.

Paryzius2

Paryzius3

Invalides

Tolumoje matyti Hotel des Invalides, įspūdingas pastatas, kuris skirtas neįgaliems ir sužeistiems XVII a. pab. kareiviams. Šiame pastate palaidotas ir Napaleonas.

Mona Liza

Leonardo da Vinci ir jo kurinys "Mona Liza". Tiesa, apžiūrėti iš arčiau nėra galimybės kaip kitų neįkainojamų meno vertybių esančių Luvro muziejuje. Paveikslas aptvertas dviejų metrų spinduliu ir dar uždėtas apsauginis stiklas ant sienos.

"Kiek garbintojų, tiek pavyduolių. Todėl aš verčiau ieškau tikrojo, vidinio, o ne išorinio gėrio."

Lucius Annaeus Seneca

Kiek garbintojų, tiek pavyduolių. Todėl aš verčiau ieškau tikrojo, vidinio, o ne išorinio gėrio.
Lucius Annaeus Seneca

Atgal