Ilgas kelias namo...

2011-10-20
Praėjusį savaitgalį (2011 m. spalio 15-16 d.) Novi Sade (Serbija) vyko pasaulio moterų kultūrizmo ir fitneso (IFBB) čempionatas, kuriame atstovavau savo šalį, kaip komandos vadovas ir teisėjavau varžybose. Lietuvos rinktinę sudarė trys sportininkės: Kristina Karaliūtė-Stoliarovienė, Olga Grinskis, Vilma Šalaševičiūtė, rinktinės vyr. treneris Rinaldas Česnaitis. Mano kelionės atskaitos taškas buvo Vilnius. Išvažiavau į Marijampolę ketvirtadienis 18 val. Ten 19.30 val. susirinko rinktinės nariai ir kartu su vyr. treneriu Rinaldu Česnaičiu mikroautobosu išjudėjome link Serbijos. Laukė ilga kelionė, daugiau kaip 1500 km. Keliavome naktį per Lenkiją, Slovakiją, Vengriją ir penktadienio rytą pasiekėme Vengrijos-Serbijos pasienį. Serbijos pasienietis mus informavo, kad Olga Grinskis negali įvažiuoti į šalį. Gerai, kad šis geranoriškai paaiškino, ką turime daryti ir mus galiausiai įleido į Serbiją. Olgai, Serbija gali būti tik tranzitinė šalis, nes ji – Ukrainos pilietė ir teturi leidimą gyventi Lietuvoje. Į galutinį savo tašką atvykome 15 val. Užsiregistravome ir apsigyvename čempionato oficialiame viešbutyje „Novi Sad“. Tą pačią dieną 18 val. vyko teisėjų pasitarimas ir 19 val. prasidėjo sportininkų registracija. Užsiregistravo 144 sportininkės iš 36 šalių.

pasitarimas

Teisėjų ir komandų vadovų pasitarimas

rinktine

Rinktinė: Remigijus Bimba, Olga Grinskis, Vilma Šalaševičiūtė, Kristina Karaliūtė-Stoliarovienė ir vyr. treneris Rinaldas Česnaitis

Atrankinės varžybos vyko šeštadienį. Po pusryčių 10 val. prasidėjo pirmoji atrankinė varžybų dalis, kurioje dalyvavo bikinio, fitneso, o po pietų – kultūrizmo ir kūno fitneso sportininkės. Į finalines varžybas, kurios vyko sekmadienį pateko dvi mūsų sportininkės Kristina ir Vilma. Kaunietė Olga Grinskis bikinio rungties kategorijoje iki 163 cm ūgio kategorijoje finišavo dvylikta.

Sekmadienio rytą turėjome laisvą, todėl paskyrėme ekskursijai po miestą. Aplankėme Novi Sad centrą.

centre

Finalinės varžybos prasidėjo po pietų – 16.30 val. ir kaip įprasta šalių paradu, kuriame dalyvauja šalies atstovas ir viena sportininkė. Po varžybų oficialiosios atidarymo dalies prasidėjo varžybos. Bikinio rungties ūgio kategorijoje virš 163 cm penktą vietą iškovojo Kristina Karaliūtė-Stoliarovienė. Rungtyniavusi skaitlingiausioje čempionato kategorijoje (23 dalyvės) ji vos vienu tašku nusileido ketvirtos vietos laimėtojai. Nugalėtoja tapo Europos absoliuti čempionė Nikola Weiter iš Slovakijos. Vilma Šalaševičiūtė analogiškoje kūno fitneso ūgio kategorijoje liko šeštoje vietoje.

Kristina Karaliute Stoliaroviene RBimba

Su Kristina Karaliūte-Stoliaroviene (5 vieta, bikinis)

Nacionalinių komandų įskaitoje pirmavo Rusija (keturi aukso medaliai ir du absoliučių čempionių titulai). Du aukso medalius iškovojo Slovakijos, po vieną – Vokietijos, Ukrainos (ir vieną titulą absoliučioje įskaitoje), Vengrijos, Estijos ir Kroatijos komandų atstovės. Tradiciškai po finalinių varžybų, vakare vyksta čempionato uždarymas – banketas. Pradžioje IFBB prezidentas apdovanojo piniginiais prizais fitneso prizininkus. Pats uždarymo vakarėlis buvo kuklus tiek patiekalų pasirinkime, tiek pačiu organizavimu.

Bankete

Varžybų uždarymas

Jana Purdjakova

Absoliuti moterų kultūrizmo čempionė slovakė Jana Purdjakova

Po banketo 1 val. nakties išvažiavome namo. Kelionė buvo išties ilga. Kadangi turėjome tranzitu išvykti iš Serbijos, turėjome kirsti ne Vengrijos, o Kroatijos arba Rumunijos sieną. Pasirinkome Kroatiją. Grįždami dar daugiau šalių teko aplankyti, tai Kroatiją, Vengriją, Slovakiją, Čekiją ir Lenkiją. Namo parvažiavau tik antradienio 4 val. rytą. Kelionė truko 27 val.! Daugiau nuotraukų galite pamatyti paspaudę čia.

„...kartais būtina nueiti toli, kad suprastum tai, kas yra arti“.

Coelho Paulo

Atgal