Kilminga Platkevičių giminė

2013-07-20

2013 m. liepos 20 d. Lietuvos didžiosios kunigaikštystės (toliau – LDK) Atminties rūmai suorganizavo iškilmingą renginį Vilniaus universitete. Pirmoje programos dalyje buvo Šv. Mišios už protėvius ir iškilmingas LDK istorinės atminties organizacijų vėliavos pašventinimas Šv. Jonų bažnyčioje, vėliavos išnešimas, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos riterių skyriaus pasirodymas.

Antroje dalyje Vilniaus Universiteto Teatro salėje buvo paminėta jubiliejinių 150 metų sukilimo prieš carinę okupacinę Rusijos imperijos valdžią ir artėjančių 600-ųjų Horodlės unijos metų paminėjimas. Iškilmingas LDK Kilmingųjų susivienijimo ir LDK Kilmingųjų palikuonių bendrijos Kilmės dokumentų, Lietuvos genealogijos ir heraldikos komisijos patvirtintų herbų (šeimos ženklų) liudijimų įteikimas.

Taip pat buvo įteiktas LDK Kilmingųjų susivienijimo ir LDK Kilmingųjų palikuonių bendrijos nariams LDK herbinis atminimo ženklelis (autoriai – Arvydas Každailis, Giedrius Reimeris). Renginys baigėsi iškilmingomis vaišėmis.

LDK_zenklas

LDK herbinis atminimo ženklelis

Kilmingosios Platkeviciu gimines palikuoniai

Po renginio kartu su kilmingosios Platkevičių giminės palikuonėmis Virginija Rudokaite-Palubinskiene (kairėje) ir Jurgita Karaliūte

VU_po kilpmes liudijumu iteikimu

Lietuvos Technikos bibleotekos direktorius Kazimieras Mackevičius, Virginija Rudokaitė-Palubinskienė, LDK Kilmingųjų palikuonių bendrijos vadovas Danielius Vervečka,  Jurgita Karaliūtė, Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos vadas Jonas Ragauskas, Remigijus Bimba

"Nesėkmė niekada tavęs neužklups, jeigu tavo noras laimėti bus pakankamai stiprus"

Mandino Og

Atgal