Lietuva - galiūnų šalis

2014-05-30

Šiandien Vilniuje Valerijus Koreškovas atliko rusišką štangos spaudimą. Po spaudimo V. Koreškovas dalinosi savo įspūdžiais: “Apie rekordą net nėra progos kalbėti... Aš jau žinojau, kai šiandien atėjau į treniruoklių salę ir paėmiau į rankas štangą. Reikėjo pasiekti tikslą ir jis pavyko. Po 46 metų taip atrodo senelis. Apšilęs. Po spaudimo su savo kolegomis…”

RBIMBA_KORESKOVAS_CIJUNELIS_MIKALAUSKAS

Iš kairės: legenda sunkumų kilnojime, Vilniaus universiteto dėstytojas Rimantas Cijunėlis, asmeninis treneris Remigijus Bimba, Vilniaus sporto klubo "Forma" treneris ir senuko Koreškovo kuratorius Romas Mikalauskas. “Trijulė. Koreškovas – kupranugaris. Geras presas, ko negali pasigirti nei vienas Lietuvos senukas. Tikslas – pasiektas. Istorija tęsiasi, spaudimo rezultatas nesvarbus. Praėjo tik 46 metai…” – džiaugiasi Valerijus.

Mes laikome istorinę nuotrauką. V. Koreškovas buvo vienas iš vadovų kartu su kauniečiu Juozu Jusevičiumi organizavęs išvyką į Lenkiją. 1968 m. liepos 27 – 28 d. Varšuvos “Herakla” klubo pakviesta Lenkijoje viešėjo grupė Lietuvos atletų. Mūsiškiai pirmą kartą rungtyniavo stambiose varžybose užsienyje – IX-ose Lenkijos pirmenybėse, Sopote.

Sopot_kulturistai_1968

Iš kairės: antras Algis Samajauskas, ketvirtas Sajus Krupnikas, penktas Arvidas Lekštutis, šalia Valerijaus Koreskovo - Lenkijos kultūrizmo legenda Janas Vlodarekas. Iš dešinės pirmas - Lionginas Daniliavičius.

S. Krupnikas, L. Danilevičius ir A. Lėkštutis (jaunimas) ir suaugusiųjų atstovas – A. Samajauskas atstovavo Kauno “Ąžuolo” klubą. Lietuvos atletai, kaip ir Suomijos bei Švedijos sportininkai, rungtyniavo be konkurencijos. L. Danilevičius pasiekė šiuos jėgos rodiklius: štangos spaudimas gulint – 130 kg, trišuolis iš vietos – 900 cm, štangos kėlimas nuo pakylos tiesiomis kojomis – 210 kg (pasiektas LTSR AG rekordas). L. Danilevičius surinko 144,5 taško ir penkiais taškais aplenkė Lenkijos pirmenybių nugalėtoją Z. Ganusiak. S. Krupnikas (iki 173 cm) neoficialioje įskaitoje buvo penktas. Vyrų grupėje dalyvavęs A. Samajauskas pasiekė naują LTSR AG rekordą - štangos spaudimas gulint – 160 kg.

Dar kelios nuotraukos iš V. Koreškovo pasirodymo.

P5300431

Du ąžuolai - Rimantas ir Valerijus

P5300433

Valerijus su fotografu Vytautu Suslavičiumi

Vytauto Suslavičiaus ir Remigijaus Bimbos nuotraukos

"... kiekvienas normalus žmogus trokšta būti įvertintas, o jei nelieka tikrų vertinimo kriterijų - atsiranda vidinis chaosas." Ričardas Gavelis
Atgal