TRENERIO PATARIMAI #2

2023-09-30
Naujienos "TRENERIO PATARIMAI #2" viršelis

Remigijaus Bimbos trenerio darbo patirtis – 28 metai. Kultūrizmo akademijos nuotrauka

 

Žmogus yra nekantrus ir greitai nori pasiekti teigiamų rezultatų. Kokių klaidų reikėtų vengti, pravėrus sporto klubo duris? Savo patirtimi dalijasi Kultūrizmo akademijos prezidentas, asmeninis treneris Remigijus Bimba.
Yra kelios pagrindinės klaidos.
Pirmoji klaida – apšilimo stoka. Dažniausiai sportuotojai apšilimo nedaro arba būna nepakankamas. Ateina sportuotojas į sporto klubą ir pradeda bėgti ant bėgimo takelio ar svorius kilnoja. Pasekmė – patiriama trauma.

Antroji klaida – netinkama treniruočių programa. Sportuoja pagal programą, kurią davė draugas ar rado internete, ar perskaitė straipsnį, kaip sportuoja profesionalus sportininkas. Pasekmė – persitreniravimas ar net patiriama trauma.
Trečioji klaida – netaisyklinga pratimų atliko technika. Pasekmė – patiriama trauma.
Ketvirtoji klaida – nekontroliuojamas pulsas. Dažniausiai sportuojama pagal savijautą. Pasekmė – treniruočių krūvis bus per mažas, nepasiekiamas norimas rezultatas arba treniruočių krūvis bus per didelis, tada persitreniruojama, susitraumuojama.
Penktoji klaida – per dažnai sportuojama per savaitę arba per daug atliekama pratimų. Pasekmė – persitreniravimas, patiriama trauma arba „metamas“ sportas, nes pasidaro per sunku sportuoti.
Šeštoji klaida – netinkamas treniruotės intensyvumo didinimas. Dažniausiai, kai pajaučiama, kad pratimą atlikti yra lengva, didinamas pakartojimų ar priėjimų skaičius. Būtina didinti ne pakartojimų ir priėjimų skaičių, o įrankio svorį, kurį kilnojate. Pasekmė – nepasieksite norimo rezultato ir prarasite motyvaciją sportuoti.
Septintoji klaida – lavinamos tos fizinės savybės ar raumenys, kurios yra geriausiai išlavintos. Atsiliekančios raumenų grupės ar fizinės savybės, ar lankstumas yra nelavinamas. Pasekmė – nesugebėsite tobulai ištreniruoti savo kūno. Taip treniruojantis dar labiau bus jaučiamas atotrūkis tarp stiprių ir silpnų kūno raumenų ar fizinių savybių.
Aštuntoji klaida – nesusikoncentruojama į treniruotę, negalvojama apie raumenų darbą. Treniruotės metu rašomos žinutės, žiūrimi vaizdo klipai, nuotraukos, plepama su draugu. Pasekmė – treniruočių krūvis bus per mažas. Jūs nepasieksite norimo rezultato ir „mesite“ treniruotes.
Devintoji klaida – netinkamai suformuluotas treniruočių tikslas arba jo visai nėra. Pasekmė – „mesite“ treniruotes, nes bus per silpna motyvacija reguliariai sportuoti.
Dešimtoji klaida – treniravimas tuo pačiu krūviu, ta pačia programa ištisus metus. Pasekmė – nepasieksite rezultatų, kurių norite.

Šaltinis: www.sportas24.lt

 

Atgal