XX Lietuvos kultūrizmo ir fitneso taurė

2010-11-01
Praėjusį šeštadienį (spalio 30 d.) Marijampolėje įvyko Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos XX-osios taurės varžybos. Dalyvavo 47 atletai iš 12 klubų. Sportininkai rungtyniavo 13 kategorijų. Taurės varžybos buvo atviros, todėl jose dalyvavo ir sportininkai nepriklausantys federacijos klubams. Į varžybas atvyko svečias iš Kaliningrado (Rusija) Aleksej Bekker, kuris tapo absoliučiu kultūrizmo taurės laimėtoju. Jaunimo kultūrizmo absoliučiu nugalėtoju buvo išrinktas Europos jaunimo kultūrizmo čempionas marijampolietis Rytis Janulevičius, o merginų kūno fitneso absoliučia nugalėtoja tapo Elėja Lukytė, kuri šiemet Europos jaunimo čempionate yra laimėjusi bronzos medalį. Marijampolėje vykusios varžybos buvo išskirtinės ne tik dalyvių gausa, aukštu sportininkų meistriškumu, geru varžybų organizavimu, pilnutėje sirgalių sale, bet ir vykdoma pirmą kartą federacijos organizuojamose varžybose dopingo kontrole. Šių varžybų metu atvykę Lietuvos antidopingo kontrolės specialistai savo nuožiūra paėmė tris sportininkų mėginius. Jubiliejinės taurės varžybų kviestiniais pozuotojais buvo iš Vokietijos atvykęs pasaulio vyrų kultūrizmo veteranų čempionas, Europos vyrų vicečempionas Semion Berkovič, taip pat du kartus absoliutus Lietuvos čempionas, Europos žaidynių bronzos medalininkas, JAV vykusio „Arnold Sports Festival“ varžybų prizininkas Arvydas Mickus. S. Berkovič sekantį savaitgalį dalyvaus pasaulio vyrų kultūrizmo čempionate Baku (Azerbaidžanas) svorio kategorijoje iki 80 kg, o sunkiasvoris A. Mickus (sportininko svoris – 120 kg) rengiasi Arnold Classic čempionatui, kuris vyks 2011 m. kovo mėnesį. Klubų įskaitoje nugalėjo klubas „Tauras“ (Marijampolė). Objektyviausiu varžybų teisėju tapo kaunietis, buvęs ilgametis federacijos Trenerių tarybos pirmininkas, nacionalinės kategorijos teisėjas Aleksas Novikovas, kuris šiemet objektyviausiu teisėju tapo jau antrą kartą. Varžybų rezultatai: https://www.rbimba.lt/assets/files/Galutinis protokolas_LT_2010.pdf

Vilma

Debiudantė, šių metų kūno fitneso atradimas – Vilma Šalaševičiūtė – tarptautinio kultūrizmo ir fitneso turnyro Opavoje (Čekija) „Grand Prix Pepa“ absoliuti kūno fitneso kategorijos čempionė ir Lietuvos taurės laimėtoja.

Bekker

Absoliutus Lietuvos vyrų kultūrizmo taurės laimėtojas Aleksej Bekker Kaliningradas (Rusija).

Meras

Varžybų uždarymo metu iš kairės į dešinę: Marijampolės savivaldybės administracijos mero patarėjas Albinas Mitrulevičius, LKKRF teisėjų kolegijos pirmininkas Remigijus Bimba ir meras Vidmantas Brazys.
Teisejai

Varžybų teisėjai iš kairės į dešinę: tarptautinės kategorijos teisėjas, šių varžybų vedantysis kėdainietis Vladas Kapcevičius, nacionalinės kategorijos teisėja vilnietė Skirmantė Tamulevičienė, LKKRF viceprezidentas, nacionalinės kategorijos teisėjas vilnietis Gediminas Adomaitis, tarptautinės kategorijos teisėja šiaulietė Daiva Nacickienė, nacionalinės kategorijos teisėjai: vilnietis Jonas Bagdonavičius, kauniečiai Aleksas Novikovas, Igoris Karpec ir kaunietis nacionalinės kategorijos teisėjas Saulius Neprackas.

„Akys neklysta tol, kol pasikliaujama savo paties, o ne kitų akimis.“

Akselis Miuntė

Atgal