XX Vilniaus kultūrizmo ir fitneso pirmenybės

2017-04-02

VP_zenklas

Vilniaus pirmenybių ženklas

2017 m. balandžio 9 d. Vilniuje įvyks atvirosios XX Vilniaus kultūrizmo, klasikinio kultūrizmo, figūros, kūno fitneso ir bikinio pirmenybės. Manoma, kad pirmosios Vilniaus miesto kultūrizmo (tada vadinosi atletinės gimnastikos) varžybos įvyko 1973-12-02, jų organizatorius buvo Andrius Ostrauskas. Vėliau miesto varžybos vyko su pertraukomis: 1982 m. (absoliučiu nugalėtoju tapo – Eugenijus Gorelikas), 1984 m., 1985 m. (Vincas Dubickas), 1987 m. (S. Polekov), 1988 m. (Viktoras Jucys), 1997 m. Nuo 1999 m. Vilniaus miesto varžybas organizuoja Sąjunga.

Vilniaus pirmenybiu_AVERSAS_REVERSAS

Jubiliejinių Vilniaus pirmenybių medalis

(aversas ir reversas, 12 cm skersmuo, storis - 4 mm)

Tyrinėjant Vilniaus varžybų organizavo istoriją ir statistiką susidūrėme su pagrindine problema, nes nėra išlikusių varžybų archyvo. Yra tik pavienių varžybų protokolai ar trumpi pranešimai spaudoje. Galbūt laikui bėgant atrasime daugiau informacijos, todėl šis darbas yra tęsiamas.

Vilniaus kultūrizmo entuziastams susibūrus, 1999-02-22 buvo įkurta Sąjunga. Pastaroji organizacija iki šiol yra atsakinga už Vilniaus kultūrizmo ir fitneso sporto plėtotę ir varžybų organizavimą. 
VP lyderis – vilnietis Darius Petrokas, kuris varžybas laimėjęs 4 kartus, Dainius Barzinskas šias varžybas laimėjo 3 kartus. Šeši atletai VP iškovojo po dvi pergales: Alina Čepurnienė, Arūnas Vandys, Vytautas Teresevičius, Sandra Syčiova, Vilma Šalaševičiūtė ir Laura Klimavičienė. Du kartus VP absoliučiais nugalėtojais tapo trys sportininkai: D. Barzinskas, A. Vandys ir V. Šalaševičiūtė.

VP prizininkai nuo 1999 iki 2016 m. yra išspausdinti laikraštyje "Sąjungos balsas", tai galite pamatyti pasispaudę šią nuorodą.

„... su kiekviena pergale toliau kovoti darosi vis lengviau.“
Mandino Og
Atgal