Draugystei – 25 metai!

2016-12-17

Draugystė su štanga prasidėjo senai – PRIEŠ 25 METUS. Tikriausiai tikslios datos negalėčiau prisiminti, tačiau yra išlikę treniruočių dienoraščiai. Juose yra užfiksuota pirmoji treniruotė su svoriais – 1991-12-16. (Tuo laiku mano antropometriniai duomenys buvo: svoris – 70 kg, ūgis – 171 cm, krūtinė – 102 cm, talija – 79 cm, ranka – 34 cm, šlaunys – 52 cm, blauzda – 37 cm). Kai pradėjau sportuoti kultūrizmą, man tada buvo 15 metų. Treniravausi namuose – kambaryje. Turėjau kelis svarmenis, vėliau pasigaminau ir štangas. Į mano tokį užsiėmimą namiškiai žiūrėjo skeptiškai. Mankštinausi – slapčia. Kai visi sėsdavo prie televizoriaus žiūrėti žinių laidos „Panoramos“ aš eidavau į kitą kambarį treniruotis. Dažnas maitinimasis ir didelių svorių kilnojimas mano artimiesiems kėlė nuostabą. Palaikymo didelio nebuvo, dažniausiai girdėdavau tik priekaištus, kad galiu „susigadinti“ sveikatą arba kam to reikia.

Svarmenys

Mano paties pasigaminti svarmenys

Stangos_virbalas

Relikvija tapę štangos virbalai, taip pat mano rankomis gaminti

Viskas pasikeitė, kai 1994 m. vasarą Kaune išlaikęs stojamuosius egzaminus įstojau į Lietuvos kūno kultūros institutą. Pasirinkau kūno kultūros mokytojo specialybę. Nuo tada galėjau sportuoti pilnu atsidavimu. Pamenu, mama neleido stoti į trenerių fakultetą, motyvuodama, kad tapęs kultūrizmo treneriu neturėsiu darbo. Teko stoti į pedagoginį fakultetą, pasirinkti kūno kultūros mokytojo specialybę. Tačiau savo mamą pavyko pergudrauti. Pasirinkau kultūrizmo sporto šaką kaip specializaciją. Kultūrizmo dalykas buvo dėstomas vieną kartą į savaitę. Per 25 metus teko išbandyti įvairias veiklas: sportininko, trenerio, teisėjo, sporto organizatoriaus, laikraščio „Sąjungos balsas“ leidėjo, mokytojo duonos. Įstojęs į LKKI ne tik aktyviai sportavau, dalyvavau varžybose (esu Lietuvos 3 kartus jaunimo kultūrizmo ir Lietuvos vyrų kultūrizmo čempionas), bet ir pradėjau sveikatingumo trenerio darbą. Baigęs sportinę karjerą, rengiau sportininkus varžyboms, tapau kultūrizmo nacionalinės (1999 m.), tarptautinės (2003 m.), IFBB profesionalų lygos (2014 m.) teisėju. Įsitraukiau į Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos veiklą. Apsigyvenęs Vilniuje, pradėjau dalyvauti Vilniaus kultūrizmo ir kūno rengybos klubų sąjungos veikloje. Šių metų naujas projektas buvo laikraštis „Sąjungos balsas“, kurio esu iniciatorius, sudarytojas ir redaktorius. 2016 m. pasaulio šviesą išvydo 3 numeriai. Paskutinis numeris buvo išleistas popieriniu formatu. Laikraštis planuojamas rengti ir 2017 m. Turi būti išleisti trys numeriai.

Sajungos_balsas_1

Pirmojo laikraščio „Sąjungos balsas“ titulinis lapas

Dar viena veikla, kurioje dalyvauju, tai trenerių mokymai. Dirbdamas tiek Lietuvos, tiek Vilniaus kultūrizmo ir kūno rengybos organizacijoje buvau atsakingas už trenerių rengimą ir jų kvalifikacijos kėlimą, organizuodavau seminarus-mokymus. Nuo šio rudens esu Lietuvos sporto akademijos lektorius, rengiantis sveikatingumo trenerius. Šie kursai skirti tiems, kurie nori pradėti karjerą kaip sveikatingumo treneriai ir gauti oficialų leidimą trenerio darbui. Asmuo išklausęs teorines žinias, atlikęs praktines užduotis, išlaikęs egzaminus, sėkmingai baigia mokymus ir tampa sveikatingumo treneriu. Leidimą trenerio darbui išduoda Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Kaune 2016-12-17 įvyko pirmosios laidos teorinis ir praktinis egzaminas. Visi laikę egzaminus buvo įvertinti teigiamai ir jiems bus įteikti diplomai - licencijos. Absolventai galės pradėti sveikatingumo trenerio karjerą.

LSA_I_sveikatingumo_treneriu_laida_2016

Remio Scerbausko nuotrauka

 

Lietuvos sporto akademijos – pirmoji sveikatingumo trenerių laida

TRENERIU_LICENCIJA

Norintys tapti sveikatingumo treneriais gali užsiregistruoti ir pradėti mokytis

 

„Išmokti gali tik tada, kai mokai kitą.“
Paulo Coelho
Atgal