Seminaras apie genetinius tyrimus

2011-09-28
Šiandien (rugsėjo mėn. 28 d.) Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamente dalyvavau organizuotame seminare „Sportininkų atranka, treniruočių individualumas ir sportinių rezultatų prognozavimas remiantis genetiniais tyrimais“. Seminaro lektorė Lietuvos olimpinio sporto centro vyr. specialistė, Vilniaus universiteto MF Žmogaus ir medicininės genetikos katedros mokslo darbuotoja, biomedicinos mokslų daktarė Valentina Ginevičienė. Genetinio tyrimo dėka galima atrinkti ir iš anksto nukreipti sportininką į  jam labiausiai tinkančią sporto šaką. Įdomiausia tai, kad atletas patekęs ne į tą sporto šaką ir siekiantis sportinių aukštumų ne tik netaps elitiu sportininku, bet ir sužalos savo sveikatą. Išeitis yra genetinis tyrimas. Tyrimai aktualūs ir tėvams turintiems vaikus. Pastarieji dažnai klausia. Į kokią sportą šaką vesti savo atžalą? Vieną karą atlikus tyrimą, daugiau papildomų tyrimų atlikti nebereikia, nes žmogaus genai nesikeičia nei su amžiumi, nei treniruotumo dėka.
Pagal fizinio darbo trukmę (t.y. priklausomai nuo rungties trukmės laiko požiūriu), sportinės veiklos specifiką ir pagal organizmo energetinį pereikį fizinio krūvio metu sporto šakos labai tiksliai gali būti suskirstytos į 15 kategorijų:
1. Greitumas ir jėga
2. Sprogstamoji (staigioji) jėga ir greitumas
3. Sprogstamoji (staigioji) jėga / SUNKIOJI ATLETIKA
4. Absoliuti (maksimalioji) Jėga / KULTŪRIZMAS, FITNESAS
5. Greičio ištvermė
6. Greitumas ir vikrumas.
7. Greitumas, jėga, ištvermė, vikrumas ir lankstumas
8. Jėga, vikrumas ir lankstumas
9. Jėgos ištvermė / JĖGOS TRIKOVĖ
10. Ištvermė ir greitumas
11.Ištvermė, greitumas, jėga ir vikrumas
12.Jėga, greitumas, ištvermė, lankstumas, vikrumas
13.Turnyrinė ištvermė
14.Turnyrinė ištvermė (maksimali, ilgų nuotolių lenktynės)
15. Turnyrinė ištvermė (submaksimali, super-ilgų nuotolių lenktynės)
[caption id="attachment_1244" align="aligncenter" width="410" caption="Sporto šakų klasifikacija (pagal Achmetov, 2009 m.)"]Piramide[/caption] [caption id="attachment_1245" align="aligncenter" width="217" caption="Seminaro pažymėjimas"]Pazymejimas[/caption]

Norintys atlikti genetinį tyrimą gali kreiptis į biomedicinos mokslų daktarę Dr. Valentiną Ginevičienę (mob. tel. nr.: +370 650 71 727, el.paštas: valentina.genevičienė@gmail.com).

Beje, šis tyrimas yra nemokamas (atliekamas Vilniuje, Santariškėse).

"Kas išsaugoja sena ir kartu sugeba įgyti naujų žinių, naujos patirties, tas gali būti žmonėms mokytojas ir pavyzdys."

Konfucijus

Atgal