TRENIRUOTĖS INTENSYVINIMO BŪDAI (TIB)

2021-04-15
Naujienos "TRENIRUOTĖS INTENSYVINIMO BŪDAI (TIB)" viršelis

 

Vienas dažniausiai naudojamų treniruotės intensyvinimo būdų (toliau – TIB) – piramidės principas. Norint saugiai treniruotis būtina pramankšta prieš kiekvieną treniruojamą raumenį. Šio principo esmė – po truputį didinamas svoris ir mažinamas kartojimų skaičius. Rekomenduojama pirmoje serijoje naudoti nedidelį svorį ir atlikti daugiau pakartojimų. Antroje serijoje truputį padidinti svorį ir sumažinti pakartojimų skaičių (pvz. 2 pakartojimais). Trečioje serijoje dar truputį padidinti svorį ir sumažinti pakartojimų skaičių (pvz. 2 pakartojimais).

Norint didinti raumenų masę rekomenduotina treniruotis pagal šį piramidės principą:

1 x 12, 1 x 10, 1 x 8, 1 x 6.

Jei jūsų tikslas treniruoti jėgą rekomenduotina treniruotėse naudoti tokį piramidės principą:

1 x 10, 1 x 8, 1 x 6, 1 x 4, 1 x 2, 1 x 1. Seriją su vienu pakartojimu atlikite jėgos treniruočių ciklo pabaigoje. Nekelkite maksimalaus svorio kiekvieną treniruotę. Galite persitreniruoti, susitraumuoti.

Taip pat treniruotėse galima naudoti „piramidę su dvejomis briaunomis“. Pradžioje pratimas atliekamas su mažesniu svoriu, o pakartojimų skaičius didesnis. Su kiekviena serija svoris didinamas ir mažinamas pakartojimų skaičius. Kol pasiekiamas maksimalus svoris atliekant 4 –6 pakartojimus. Vėliau svoris su kiekviena serija mažinamas, o pakartojimų skaičius didinamas. Tokios „piramidės su dvejomis briaunomis“ pvz.:

1 x 10, 1 x 8, 1 x 6, 1 x 8, 1 x 10.

Kartais sportininkai atlieka ir kitą piramidės variantą. Šis piramidės variantas skiriasi nuo viršuje išvardintų tuo, kad didinamas ne įrankio svoris, o pakartojimų skaičius. Pradedama nuo svorio, kurį galėtumėte iškelti 16 kartų, bet atliekama 8 pakartojimai. Su kiekviena serija pakartojimų skaičių didinamas (10, 12, 14). Paskutinėje serijoje atliekama maksimalus pakartojimų skaičius.

 

 

Atgal