TRENIRUOTĖS INTENSYVINIMO BŪDAI (TIB)

2021-05-18
Naujienos "TRENIRUOTĖS INTENSYVINIMO BŪDAI (TIB)" viršelis

 

Superserija, tai yra du pratimai atliekami vienas po kito su labai trumpa poilsio pertrauka, kuri reikalinga tik pereiti prie kito pratimo ar kito įrankio. Šis treniruočių intensyvinimo būdas (toliau – TIB) naudojamas didinant raumenų masę, jėgą. Kartais šis TIB naudojamas taupant laiką.

Superserijoje naudojami pratimai skirti tai pačiai raumenų grupei lavinti (pvz. pratimas „Štangos spaudimas gulint ant suolelio“ ir iš karto atliekamas pratimas „Svarmenų leidimas į šalis gulint ant suolelio“) arba pratimai skirti lavinti agonistą ir antogonistą (pvz. atliekamas pratimas krūtinės raumenų lavinimui „Svarmenų spaudimas gulint ant suoliuko“ ir iš karto atliekamas pratimas nugaros raumenų lavinimui „Treniruoklio rankenos traukimas link pilvo“).

Dažniausiai naudojamos superserijos, kurios yra sudarytos iš pratimų apkraunančių bicepso ir tricepso raumenis (pvz. pratimas „Rankų lenkimas su grindų lynu stovint“ ir iš karto atliekamas pratimas „Rankų tiesimas su grindų lynu sėdint“), šlaunų keturigalvio ir šlaunų dvigalvio raumenis (pvz. pratimas „Pritūpimai Hack treniruoklyje“ ir iš karto atliekamas pratimas „Kojų lenkimas sėdint treniruoklyje“), krūtinės ir nugaros raumenis (pvz. pratimas „Štangos spaudimas gulint ant nuožulnaus suolelio žemyn galva“ ir iš karto atliekamas pratimas „Štangos traukimas gulint ant nuožulnios atramos“).

 

Jungtinės serijos (angl. compound sets). Kai atliekami du pratimai skirti, tai pačiai raumenų grupei, bet skirtingas jos dalis lavinti, tai vadinama jungtine serija. Populiariausios šios jungtinės serijos:

1. vienas bazinis pratimas ir vienas lokalus pratimas (pvz. pratimas „Pritūpimai su štanga ant pečių ir iš karto atliekamas pratimas „Vienos kojos tiesimas sėdint treniruoklyje“),

2. du lokalūs pratimai (pvz. pratimas „Rankų tiesimas traukiant treniruoklio rankeną žemyn, suėmimas pronuotas (iš viršaus)“ ir iš karto atliekamas pratimas „Rankų tiesimas traukiant treniruoklio rankeną žemyn, suėmimas supinuotas (iš apačios“).

Jungtines serijas treniruočių programose naudoja didelio treniruotumo sportininkai. Ypač jos rekomenduotinos sportininkams rengiantiems kultūrizmo varžyboms, taip pat siekiantiems padidinti raumenų ištvermę. 

 

 

Atgal