TRENIRUOTĖS INTENSYVINIMO BŪDAI (TIB)

2021-08-01
Naujienos "TRENIRUOTĖS INTENSYVINIMO BŪDAI (TIB)" viršelis

Čitingo (angliškas žodis cheat – apgauti) arba apgaulės principas – pagalbinis judesys kūnu įveikiant didesnį nei įprasta svorį. Atliekama keli papildomi pakartojimai, kai treniruojamas raumuo nebesugeba pakelti svorio. Tai vienas iš būdų priversti raumenis dirbti sunkiau. Rekomenduojama apgaulės principą naudoti didinant raumenų apimtis.

Pateiksime pavyzdį. Pratimas „Štangos traukimas pasilenkus“. Parinkite tokį svorį, kad galėtumėte atlikti 3–4 pakartojimus taisyklingai. Likusius  3–4 pakartojimus atlikite padedant liemeniu ir kojomis pritraukti štangą. Svarbiausi yra nuleisti štangą žemyn lėtai ir taisyklingai. Tokiu būdu galima traukti štangą link pilvo raumenų viršutinės dalies tiek pakartojimų, kol sugebėsite lėtai nuleisti. Kojų ir liemens raumenimis padedate pritraukti toje judesio fazėje, kai judesys yra sunkiausias.

Šio būdo – optimalus rezultatas, nes kaitaliojami ir taisyklingi pakartojimai, ir čitingo pakartojimai.

Kitas šio principo būdas, kai parenkamas didesnis įrankio svoris ir visi pakartojimai priėjime atliekami naudojant čitingą.

Primename, kad čitingo arba apgaulės principas naudojamas vidutinio ir didelio treniruotumo sportuojantiesiems.

 

„Šio metodo savo treniruotėse nenaudoju ir nerekomenduoju naudoti niekam. Mano nuomone renkantis šį būdą, rizikos faktorius susitraumuoti yra didesnis už keliamą naudą. Daug naudingiau rinktis, o ir pats renkuosi tokius metodus kaip „drop set“ t. y. svorio sumažinimas (galimas ir keletą kartų mažinti) pratimo eigoje, kai jau nebesugebama atlikti techniškai to paties pratimo, taip pratęsiant pratimo atliko laiką“ – savo patirtimi dalijasi kultūristas Ovidijus Ringys.

Atgal