TRENIRUOTĖS INTENSYVINIMO BŪDAI (TIB)

2021-10-15
Naujienos "TRENIRUOTĖS INTENSYVINIMO BŪDAI (TIB)" viršelis

Reguliariai treniruojantis, po tam tikro laiko pastebima, kad vienos raumenų grupės lavėja geriau, o kitos – prasčiau. Beveik kiekvienas sportuojantysis turi vienus raumenis labai gerai išlavintus, o kitus – atsiliekančius. Rekomenduotina atsiliekančias raumenų grupes treniruoti treniruotės pradžioje, kai energijos lygis yra pats didžiausias ir sportininkas gali maksimaliai susikaupti ir sutelkti visą dėmesį į atsiliekančios raumenų grupės treniravimą. Treniravimo pirmumo principą rekomenduotina taikyti pradedančių treniruočių programose, kai pastebimos atsiliekančios raumenų grupės.

Treniravimo pirmumo principą rekomenduotina taikyti, kai sportuotojas turi prioritetinius treniruočių tikslus. Norint šiuos tikslus pasiekti, pratimus rekomenduotina atlikti treniruotės pradžioje.

 

„Dalyvauju kultūrizmo varžybose, o šiame sporte labai svarbu proporcingas kūnas. Pasiruošimo sekančiam sezonui metu, auginu raumeninę kūno masę. Bandau atrasti efektyviausius treniruočių metodus, kad pasiekti geriausią rezultatą. Atsižvelgiu į atsiliekančias raumenų grupes. Prioritetas – šių raumenų treniravimas. Atsiliekančius raumenis stengiuosi treniruoti gerai pailsėjęs, kad galėčiau atiduoti visas jėgas kiekvienai serijai ir pakartojimui ir jų atlikti kuo daugiau. Po poilsio dienos visada darau tą raumenų grupę, kuri atsilieka. Treniruotėse atlieku daugiau bazinius pratimus ir būtinai 1–2 sekundžių ekscentriką (lėtą nuleidimą). Tuomet po 3–4 dienų darau antrą kartą tą pačią raumenų grupę, kuri atsilieka, tačiau labiau akcentuoju darbą su izoliuotais pratimais (treniruokliai, treniruokliai su lynais). Pakartojimų skaičius išlieka panašus 10–14 kartų. Ekscentrika – 2 sekundės, kad dar labiau pajausti raumenį bei suteikti maksimalią apkrovą treniruojamam raumeniui. Po to seka poilsis, ko pasėkoje raumenys atsistato ir pradeda augti“ – savo patirtimi dalijasi kultūristas Lukas Smagurauskas.

 

Atgal